Bár azt mondják, májusi eső aranyat ér, ennyi gazdagságra idén talán Ön sem számított, ugye? Ritka, hogy a tavasz utolsó hónapjában, a nyár küszöbén tartósan csapadékos az időjárás. Az esős időben romlik a közérzet, gyorsabban uralkodhat el rajtunk a levertség, ráadásul az ízületi fájdalmak is könnyebben felszínre kerülnek.
A meteoropátia, és ami mögötte van.
A meteoropátia az a jelenség, amikor az ember érzékenyen reagál az időjárás változásaira. Magyarország különösen érintett, egyes becslések szerint a lakosság kétharmadát megviselik a gyakori frontok. Ez orvosi szempontból nem tekinthető betegségnek, inkább kellemetlenségnek, érzékenységnek, ami azonban rányomja a bélyegét a mindennapokra is. A meteoropátia tünetei fizikaiak és lelkiek is lehetnek.
Fizikai tünetek: Ízületi fájdalmak, görcsök, keringési rendellenességek, szívpanaszok, légzési nehézségek, szédülés. Mivel a reumások hőszabályozási képessége általában nem működik megfelelően, a tartós csapadék fokozott ízületi fájdalmakat okozhat, és a reumás tünetek is súlyosbodhatnak. Gyakori ilyenkor az alváshiány is, a hajszolt életmódot élők, általánosságban is keveset pihenő emberek vegetatív idegrendszere reagál így a szokatlan körülményekre.
Lelki tünetek: Levertség, fáradtság, ingerlékenység, ami a tartós fényhiányból, a kényelmetlen körülményekből is fakadhat. A hosszú tél után a szervezet szinte ki van éhezve a napfényre és a D-vitaminra, “nyárváró” módba kapcsolja magát, ezért élheti meg Ön is szinte csalódásként azt, ha májusban napokon át esik az eső, és újra elő kell venni a sálat, sapkát, csizmát. A lelki tünetek és a kialvatlanság eredményezheti, ha munkahelyén romlik a teljesítőképessége, társas kapcsolatait elhanyagolja, vagy többet és egészségtelenebbül táplálkozik a megszokottnál, hiszen az agy arra stimulál, hogy a kevesebb D-vitamint az evés örömével pótolja.
A gyerekeknek és az időseknek sem könnyű
A babákat, gyerekeket gyakran a felnőtteknél is jobban megviselik a frontváltozások, és nem tesz jót nekik az sem, hogy a rossz idő miatt kevesebbet tudnak a szabad levegőn mozogni, játszani. A tanév, nevelési év vége felé a legtöbb gyerek egyébként is fáradt, ilyenkor több türelemre van szükség a szülők részéről. Törekedjünk arra, hogy esőben is próbáljunk valamennyi időt rendszeresen a szabadban tölteni, hiszen a gyerekek általában élvezik a szabadtéri játékot ilyenkor is – szerelkezzünk fel gumicsizmával, esőkabátokkal, színes esernyőkkel, meleg ruhával.
Az idős embereknek gyakran még nehezebb a helyzete, hiszen a tartós eső a mozgásukban is akadályozhatja őket, ráadásul a korral mindenki érzékenyebben reagál az időjárás változásaira. Lassulnak a belső folyamatok, a test alkalmazkodóképessége, ami idegesség, kimerültség, feledékenység, levertség, depresszió, szív- és keringési zavarok, szédülés és légzési problémák, görcsök formájában jelenhet meg ilyenkor.
Hogyan védekezzünk az ellen, amit nem tudunk befolyásolni?
Azt mondják, fölösleges küzdeni az ellen, amin nem tudunk változtatni, de – bármennyire is hihetetlennek hangzik – a kellemetlen, lehangoló időjárás nem tartozik ezek közé. Apróságnak tűnik, de fontos: kerülje a panaszkodást, a negatív emberek társaságát, mert fárasztó és sok energiát emészt fel, amit jobb dolgokra is fordíthat. Fektessen helyette erőfeszítést idegrendszere általános állapotába a megfelelő életmóddal: rendszeres testmozgással, kiegyensúlyozott táplálkozással, minőségi alvással, pozitív hozzáállással és a szervezet ásványi anyag tartalmának megfelelő szinten tartásával!
Eső ellen magnézium!
Ha eddig nem tette, az extrém időjárási körülmények között mindenképp figyeljen oda a megfelelő magnéziumpótlásra, hiszen a saját életét könnyíti meg vele. Magnéziumszintjének mértékéről könnyedén, egy perc alatt megbizonyosodhat »»itt««. A bőrön át adagolható Ősi Magnézium termékek között biztosan megtalálja azt, amelyik gyors és hatékony megoldást nyújthat az alváshiányra, vagy egyéb, a mindennapokat megkeserítő, közérzetet befolyásoló tünetekre.
Tegyen azért, hogy a májusi eső valóban aranyat, ne rosszkedvet és nyomasztó érzéseket szüljön!